Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
4 Yıllık Bölümler

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları, Zaza Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralamaları, Zaza Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Farklı dil ve kültür eğitimi almak isteyen kişiler için uygun mesleklerden birisidir, Zaza Dili ve Edebiyatı bölümü. Zaza diline ve kültürüne hâkim bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bölüm, akademik kariyere de yatkındır. Bölüm öğrencileri, Zazaca ile diğer dillerin benzerlikleri ve farklılıkları üzerine çalışmalar yapar. Sabırlı ve araştırmacı yönü kuvvetli öğrenciler, bu meslek için doğru kişilerdir.

Zaza Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan kişiler, Filolog unvanı alır. Tercüman olarak görev alabilen mezunlar, yüksek eğitimlerine devam ederek, akademik kariyer yapma ve öğretim görevlisi olma şanslarına da sahiptir. Devlet tarafından yürütülen projelerde danışman olarak bulunabilen mezunlar, seçmeli ders olarak Zazaca’nın bulunduğu okullarda eğitmen olabilirler. Dil becerisi yüksek kişiler, meslekte daha rahat ilerleyebilir.

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Bingöl Üniversitesi, Munzur Üniversitelerinin yüksek puanlarla öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ Zaza Dili ve Edebiyatı SÖZ 233.00 35 748862
MUNZUR ÜNİVERSİTESİ Zaza Dili ve Edebiyatı SÖZ 231.00 30 763735

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!