Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
2 Yıllık Bölümler

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümü; bilinçli ve doğru çalışan, ülke ekonomisine katkıda bulunan, zeytin fidanı dikiminden, hasadına kadar olan süreci doğru şekilde planlayan teknik elemanları, sektöre katılmalarını amaçlamaktadır. Bu program kapsamında: Matematik, kimya, biyoloji, iklim, botanik, zeytin yetiştiriciliği, zeytin işleme yöntemleri ve zeytin hastalıkları gibi dersler verilmektedir. Dünyada zeytin üretiminde 4.sırada bulunan ülkemiz, zeytin ve zeytin ürünlerinin sağlıklı bir şekilde üretilmesi, ambalajlanması ve tüketiciye ulaştırılması için bu alanda çalışacak uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Bahçe Bitkileri ve Tarla Bitkileri gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; zeytin ve zeytinyağı üreten fabrikalarda, atölyelerde, bahçelerde ve laboratuvarlarda çalışabilme fırsatına sahiptir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Balıkesir Üniversitesi, Manisa Celâl Bayar Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite AdıBölümPuan TürüTaban PuanıKontenjanBaşarı Sıralaması
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme TeknolojisiTYT198.00301590769
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme TeknolojisiTYT0.0020Dolmadı
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (KKTC Uyruklu)TYT0.001Veri Yok

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!