Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
2 Yıllık Bölümler

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

blank

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralamaları, Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Başarı Sıralaması ile ilgili yazımızı sizler için hazırladık.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversitelerin eşit ağırlık puan türünden öğrenci kabul ettikleri 2 yıllık bir ön lisans programı olan Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümü; bilinçli ve doğru çalışan, ülke ekonomisine katkıda bulunan, zeytin fidanı dikiminden, hasadına kadar olan süreci doğru şekilde planlayan teknik elemanları, sektöre katılmalarını amaçlamaktadır. Bu program kapsamında: Matematik, kimya, biyoloji, iklim, botanik, zeytin yetiştiriciliği, zeytin işleme yöntemleri ve zeytin hastalıkları gibi dersler verilmektedir. Dünyada zeytin üretiminde 4.sırada bulunan ülkemiz, zeytin ve zeytin ürünlerinin sağlıklı bir şekilde üretilmesi, ambalajlanması ve tüketiciye ulaştırılması için bu alanda çalışacak uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bölümden mezun olan öğrenciler, dikey geçiş sınavı ile Bahçe Bitkileri ve Tarla Bitkileri gibi ilgili lisans bölümlerine geçiş yapabilir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi bölümünü bitiren öğrenciler; zeytin ve zeytinyağı üreten fabrikalarda, atölyelerde, bahçelerde ve laboratuvarlarda çalışabilme fırsatına sahiptir.

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları” açısından üniversiteleri incelediğimizde Balıkesir Üniversitesi, Manisa Celâl Bayar Üniversitelerinin öğrenci aldığını görüyoruz.

Üniversite Adı Bölüm Puan Türü Taban Puanı Kontenjan Başarı Sıralaması
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi TYT 198.00 30 1590769
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi TYT 0.00 20 Dolmadı
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi (KKTC Uyruklu) TYT 0.00 1 Veri Yok

Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi 2 Yıllık Taban Puanları ve Başarı Sıralaması ” ile ilgili yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!