Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Hikaye / İçinde Gemi Tiyatro Roman ve Takvim Kelimelerinin Geçtiği Bir Hikaye

İçinde Gemi Tiyatro Roman ve Takvim Kelimelerinin Geçtiği Bir Hikaye

Sponsorlu Bağlantılar


İçinde Gemi Tiyatro Roman ve Takvim Kelimelerinin Geçtiği Bir Hikaye

Ne zaman sahile insem uzun uzun dalarım kıyıdan geçen renkli renkli, kocaman, her biri birbirinden güzel gemilere. Bu gemilerin nereye gittiğini merak eder ve bir gün bu gemilerden biriyle ben de yolculuklara gidecek miyim diye düşler kurardım. Deniz öyle güzel, öyle büyüleyici olurdu ki bu anlarda insan kendini dalgalara nasıl atmak ister anlatamam.

O gün takvimler gösterdiğinde Ağustos’un yirmi beşini yine sahile inmiştim. Her yer sıcaktan bunalıp kendini sahilin serinliğine bırakmış insan kaynıyordu. O kadar kalabalıktı ki insan adeta kaybolurdu bu insanların içinde. Bu tarihi hiç unutamam.Çünkü o gün tiyatro seçmelerinin yapılacağı gündü. Çok heyecanlıydım. İçim içime sığmıyordu. İlk defa yıllar önce izlediğim bir oyundan etkilenerek karar vermiştim tiyatro oyuncusu olmaya. Ailem de karşı çıkmamış hatta destek olacağını da söylemişti. Çok mutlu olmuştum. Hep olmak istediğim şey için büyük bir adım atmıştım. Sonra araştırmalara başlamış ve yakında bir seçme olacağını öğrenmiştim. Çok çalıştım seçmelere ve o gün yani Ağustos’un yirmi beşinde yapılan seçmeleri kazandığımı öğrenince istemeden havaya sıçramıştım.

Bugün iyi bir tiyatrocu olduysam o günlerin sayesinde olmuşumdur. Herkesin hayatı bir romandır ya ben de kendi romanımı yazsam o günler muhtemelen romanımın en güzel sayfalarını oluştururdu. Siz siz olun hiçbir zaman tutkunu olduğunuz şeyin peşini bırakmayın…

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir