Ana Sayfa / Hikaye / Hikaye
hikaye-incelemesi

Hikaye


Hikaye

Hikaye kelimesinin köküne baktığımız zaman Arapça “hakave” kelimesinden türediğini görüyoruz. Yaşanmış veya yaşanması olağan şekilde kurgulanmış hadiseleri kişilere bağlı olarak belirli bir mekan ve zaman için anlatıldığı edebiyat türüdür. Hikayelerde olay ve kişiler gerçeğe uygun olarak verilir. Hikayelerde açık, sade ve duru bir anlatım tercih edilir.

Edebiyatımızdaki “hikaye” türüyle ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra bu yayınımızda ne yaptığımızı anlatalım. Evvel cevap sitesi kurulduğu günden beri özellikle edebiyat alanından pek çok türle ilgili inceleme yapmış ve bu incelemeleri sizlerle paylaşmıştır. Hikaye türünü ele aldığımız da ise yaklaşık 300 hikayenin incelemesinin yapıldığını görüyoruz. Fakat yapılan hikaye incelemeleri tek bir yayın altında toplamak bugüne kısmet oldu. Alfabetik sırayla hikayeleri bir araya getirmeye dikkat ettik. İstedik ki okuyucu istediği hikayeyi kolayca bulabilsin.

Elbette bu yayınımızdaki hikayelere yeni hikayeler eklenecektir. Fakat siz de özellikle eklememizi istediğiniz hikayeler olursa bize yazın biz de o hikayenin incelemesini yapalım ve yayınlayalım.

Hikayelere ulaşmak için linklere tıklamanız yeterli olacaktır. 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

İ

J

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Umarız ki hazırlamış olduğumuz bu hikayeler sizlerin işine yarayacak sizlere hikaye konusunda yol gösterecektir. Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir