Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Reşat Nuri Güntekin Bir Hayırlı İşe Delalet Hikayesi

Benim Eşsiz Yuvam temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek defterinize bir hikâye yazınız (temalar: hizmet, sözsüz iletişim, mizah, adalet, deprem, yangın)

Ana Sayfa / Hikaye / Okul Heyecanım temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek bu kavramların geçtiği bir hikaye yazınız (temalar: hak, iyimserlik, dürüstlük, tutumluluk, yeterlilik)
Hikaye Tahlilleri

Okul Heyecanım temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek bu kavramların geçtiği bir hikaye yazınız (temalar: hak, iyimserlik, dürüstlük, tutumluluk, yeterlilik)

Sponsorlu Bağlantılar


Okul Heyecanım temasında öğrendiğiniz kavramlardan beş tanesini seçerek bu kavramların geçtiği bir hikaye yazınız

(temalar: hak, iyimserlik, dürüstlük, tutumluluk, yeterlilik)

Hak yemek insana yapılacak en büyük kötülüktür. Günlerden bir gün köyün birinde yaşayan dürüst bir adam varmış. Dürüst adam kimseye yalan söylemez, herkesin saygısını kazanırmış. Bu adam üstüne başına yeni elbiseler almazmış. Herkes cimri dermiş adama oysa adam tutumlu biriymiş. Ne zaman ki kıtlık gelmiş ürünler yetmez olmuş adam daha önceden biriktirdiklerini yemeye başlamış. Böylece kendine yetmeye başlamış. Böylece bundan sonra herkes onun gibi davranmaya tutumlu olmaya başlamış.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir