Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Boynuz Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Boynuz Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Boynuz Görmek

Rüyada boynuz görmek, insanın içindeki hayvan fikrine geri dönmektir. Cinsellik kadar yaşam gücünün de sembolü olan tanrı Panftpnboynuzları vardı. Boynuz aynı zamanda penis ve erkeklikle de ilgilidir. Keskin olduğu için zarar verme isteğiyle de ilgilidir. Koruyucu olmaları da boynuzların bir başka özelliğidir. Erkek hayvanlar, kendi alanlarını boynuzlarıyla korurlar. Rüyada boynuzdan yapılan müzik ya da av borusu bir çağrı ya da uyarı anlamlarına gelir.

Rüyada boynuz görmek kazanılmış ya da bahşedilmiş bir üstünlüğe işaret ederler. Boynuzları takan kişiye hayvanın gücünün geçtiğine de inanılır. Pagan çağlarda boynuz takmak, bugünkü bazı kabilelerde olduğu gibi, kabilede üst düzey bir pozisyonu simgeliyordu.

Çin tıbbında, gergedan boynuzunun afrodizyak bir etkisi olduğuna inanılır. Bu da muhtemelen eril güçle ilişkilendirildiği içindir.

O Spiritüel olarak, boynuzlar başla ilgili olduğu için zekâ ve doğaüstü güçleri temsil ederler. Başın üstünde yükseldikleri için ilahi olanı ve ruhun gücünü de sembolize ederler.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir