Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Çıplak İnsan Vücudu Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Çıplak İnsan Vücudu Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Çıplak İnsan Vücudu Görmek

Freud rüyada çıplak olduğunu görmenin cinsellikle ilgili olduğunu söyler. Oysa daha ziyade kişinin kendine saygısıyla ilgilidir. Esas kişiliğimizi ortaya koyabilmek için, yanıltıcı bir görüntü ortaya koymadan neysek o şekilde görülmek isteriz. Bir caddede çıplak yürüdüğümüzü gördüğümüz bir rüyanın yorumu, diğer insanların bizi görüp görmediğine göre değişir. Eğer diğer insanlar bizi görüyorsa kendimizle ilgili açığa çıkarmak istediğimiz bir şey olduğunu gösterir. Eğer yalnızsak özgür olmak istediğimizi göstermek istiyoruzdur.

Çıplaklık masumiyeti simgeler. Belki de hayatımızda samimiyet ve dürüstlük gerektiren bir durum vardır. Eğer kendimize dair algımız söz konusu olduğunda kendimizi güvende hissediyorsak, kalabalıkta “soyulmaktan” da korkmayız. Rüyada kendimizi çıplak görmek, örneğin bir striptiz şovda, yanlış anlaşılmakla ilgili endişelerimiz olduğu anlamına gelir. Şu gerçeğin bilincindeyizdir: Açık ve samimi olmaya hazır olabiliriz ama diğerleri bunu anlamayabilir.

Çıplaklık yeni bir başlangıcı ve yeniden doğuşu ifade edebilir. Hepimizin bir kere olsun sahip olduğu doğal masumiyet ve cenneti andıran haldir. Aynı zamanda maddi dünyadan feragat etme anlamına da gelir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir