Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Çukur Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Çukur Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Çukur Görmek

Pek çok insan umutsuzluk çukurundan ve kapana kısılmışlık hissinden bahseder. Rüyada çukur görmek böyle bir hissin farkında olmamızı sağlar, içinden çıkamadığımız bir durum söz konusu olabilir ya da dikkatli olmazsak böyle bir duruma düşeceğimizi düşünüyor olabiliriz. Eğer rüyamızda çukur kazıyorsak, bu durumu kendimiz de yaratıyor olabiliriz. Eğer başkaları çukur kazıyorsa, içinde bulunduğumuz şartlara dair hiçbir kontrolümüz olmadığını ve felaketin kaçınılmaz olduğunu hissediyoruz demektir.

Başka birilerini çukurdan kurtarmak, özellikle de ailemizden biriyse, elimizde onların problemlerini çözebilecek bilgiler var demektir. Birilerini çukura attığımızı görmek, kişiliğimizin bir yanını bastırdığımız anlamına gelir. Çukurun dipsiz olduğunu bilmek, geri dönülmez bir olay yaşadığımızı gösterir.

Çukur, aynı derinlik gibi (Bkz. Derinlik, sayfa 95), boşluk ve muhtemelen ölümü de simgeler. Bu ölüm fiziksel olmaktan çok, eski benliğin ölümü şeklindedir. Başarısızlık ihtimali olsa da ileri gitmekten başka seçeneğimiz yoktur ama eğer başarılı olursak hayatımız daha iyiye doğru değişecektir. Çukurla yüzleşmek büyük cesaret ister.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir