Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Dehşete Kapılmak Görmek

Rüyada Dehşete Kapılmak Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Dehşete Kapılmak Görmek

Rüyada dehşet çoğu zaman çözülmemiş korkuların ve kaygıların sonucudur. Ancak derinden gelen bu duyguları deneyimleyerek bu korkularla yüzleşmek mümkün olabilir.
Eğer rüyamızda dehşete düşen başkasıysa, bir şeyler yapması gereken bizizdir ve ne şekilde harekete geçilmesine gerektiğine karar vermemiz gerekiyordur.

Korku ve dehşet rüyaları, kişinin kendini derinden anlayabilmesini tetikleyen unsurlardan birisidir. Korku verdiğimizi biliyorsak, bununla ilgili bir şeyler yapabiliriz. Dehşetle baş edilmesi ise daha güçtür çünkü sebebin ne olduğunu bilmeyiz. Uyanıkken yaşanan dehşeti tanımlamak için bir teknik kullanmak mümkündür. “Dehşete düştüm çünkü…” ifadesinde akla ilk gelen sebep durumu açıklar. Ardından son noktaya gelene kadar her yeni ifade üzerinde çalışılır. Şöyle ki “Dehşete düştüm çünkü hiç param yok.”, “Hiç param yok çünkü hepsini markette harcadım.”, “Markette harcadım çünkü yiyecek hiçbir şeyim yoktu.”, “Bir şeyler yemem gerekiyordu çünkü öleceğimden korktum.” vs. Çözüme varana kadar anlam yavaş yavaş giderek netleşir. O Rüyadaki ruhsal dehşet, kötülükten korkmak olarak tanımlanabilir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir