Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Keşiş Görmek

Rüyada Tanrı Görmek

Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Dini İmgeler Görmek

Rüyada Dini İmgeler Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Dini İmgeler Görmek

Rüyalar, bizim çok önceden bildiğimiz doğrulan bize tanıtma, daha doğrusu yeniden tanıtma yoludur. Maneviyatın içsel gerçeklik olduğunu ve dinin de bizi asıl kökenimizle bağ kurmamızı sağladığını kabul edersek, dini imgeler de bu tanışma sürecinde bize yardımcı olurlar. Başarıyla yorumlanamayan görüntüleri öyle ya da böyle bir şekilde kullanmak, spiritüelitenin içimizde ayrı bir şey olduğu fikrini güçlendirir. Görüntüler çok kendine özgü olduğu için bazen ürkütücü de olabilirler.

Birey gerçek hayatında, kasti olarak ya da kendiliğinden dini görüntüleri yadsır ya da o alana girmek istemez. Rüyalar bu duruma tepki verirler ve rüyacıyı içsel ruhunun farkındalığına doğru sarsarak bu eksikliği telafi ederler.
Günümüz toplumunda dinin samimiyetsiz yanlarına bağlanmak ve bu ikiyüzlülüğü kabul etmek çok kolaydır. Dine dair imgelerin, hakiki

İçsel gerçekliğin varlığını inkâr ettiği varsayımını yapmak da çok kolaydır. Bu reddediş geçerli olabilir ancak kişi önce gerçek ruhsallığın ortaya çıkması için kendi sorumluluğunu kabul etmelidir. Eğer ruhsal yanımız -içsel gerçekliğimiz ve sahip olduğumuz her şey- yadsınırsa, bir yere kaybolmayacak sadece daha olumsuz ve korkutucu bir şekilde yeniden ortaya çıkacaktır. Gerçek hayatta buna en yakın görüntü Şeytan ya da kinci Hint tanrılarıdır. Bizim kendi kişiselleşmiş ifritlerimiz ise onların hepsinden daha korkunçtur.

Her gerçeğin kendine özgü bakış açısı olduğunu | ve temel gerçeklere varmamız gerektiğini kabul etmeye hazırsak, bütün rüyalar spiritüel bir bakış açısından yorumlanabilir. Bu durum dinsel imgeler ve dini anlamı olan görseller için özellikle doğrudur. Pek çok yorum genel kavramlarla ifade edilir ve sadece bir kılavuz olarak sunulur. Kitabı kaldırıp atmadan önce yorumların geçersiz olduğunu söyleyerek, okuyucunun kendi kişisel sorumluluğunu alması gerekir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir