Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada El Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada El Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada El Görmek

Eller vücudun en çok kendini gösteren, bir şeyler ifade eden bölümlerinden biridir. Gücü ve yaratıcılığı simgelerler. Eğer her elde farklı nesneler varsa, rüyacının inançları ile hisleri arasında bir çelişki olduğu anlamına gelir. Göğsün üzerinde duran el, boyun eğme anlamına gelir. Kenetlenmiş eller birlik veya arkadaşlık anlamına gelirken, yumruk haline getirilmiş eller bir tehdit demektir, iki elin birleştirilmesi dinlenme hali demektir. Gözleri kapatan eller utanç ya da korku göstergesidir, iki elle diğer elin bileklerini tutmak kişinin kendisini kuşatılmış hissettiğini gösterir. Açık el adaleti temsil eder.

Elini başka birinin başının üstüne koymak iyileştirme ve iyi dilekleri aktarma anlamı taşır. Elleri bir araya getirmek savunmasızlığı gösterir. Elini başka birinin elinin üstüne koymak ise söz vermek demektir. Elleri kaldırmak hayranlık, dua veya teslim olma anlamlarına gelebilir. Eğer avuç içleri dışa dönükse bu iyi dileklerin kabul edileceği anlamına gelir. Eller yukarıdayken rüyacı düşündüklerine dikkat etmeli ve içinde bulunduğu sürecin öneminin farkında olmalıdır.

Elleri yıkamak masumiyet ve suçun reddedilmesi demektir. Elleri ovuşturmak üzüntü anlamına gelir. Gökyüzünden uzanan büyük bir el o kişinin “özellikle seçildiğini” gösterir. Sağ el “güç” elidir, sol el ise edilgen ve alıcı konumdadır.
Bazı rüyalarda sol el aldatmayı da temsil eder.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir