Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Erkek Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Erkek Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Erkek Görmek

Rüyadaki herhangi bir erkek, rüyacının karakterinin bir yanını ya da bir özelliğini fark edilebilir şekilde gösterir. Her birimizin bazıları uygun olan bazıları olmayan davranışlardan oluşan bir dağarcığı vardır. Rüyalarda bu davranışlar ve özellikler abartılı olarak görülebilir. Böylece kişilikler olarak daha kolay algılanırlar. Bu karakterler üzerinde çalışarak, daha fazla enerji ve güç erişilebilir olur. Negatif bir karakter özelliği bizi tehdit ettiğinde bile hâlâ kendimizi geliştirebilecek bir yer bulabiliriz. Rüyadaki erkek figürü, erkek için Gölge, kadın için ise Animus’u tanımlar.

Yaşlıca bir adam (beyaz sakallı ya da nur yüzlü) hepimizin sahip olduğu doğuştan gelen bilgeliği temsil eder. Böyle bir adam rüyalarda aynı zamanda babayı da simgeler. Rüyamızda iri yarı bir adam gördüğümüz zaman inançlarımızın bize verdiği dayanıklılık, kesinlik ve korumanın değerini biliyoruz demektir. Kadının rüyasındaki erkek, onun doğasının daha mantıklı olan yanını simgeler.

Dış dünyada başarıyla çalışmasını sağlayabilecek bütün eril özelliklere sahiptir ya da bu konuda kendini geliştirebilir. Eğer erkek tanıdığı ya da sevdiği biriyse, onunla ilişkisini anlamaya çalışıyor olabilir. Tanınmayan bir adam genellikle rüyacının, kişiliğinin henüz fark etmediği bir yanıdır. Kadının rüyasında onun eril yanı, erkeğin rüyasında ise Benlik’tir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir