Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada İnsanlar Görmek

Rüyada İnsanlar Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada İnsanlar Görmek

Rüyamızda gördüğümüz insanlar bizim kendi “oyunumuz” için yazdığımız karakterlerdir. Bu karakterler özellikle de bildiğimiz, şu an ilişki içinde bulunduğumuz kişilerse kendileri olarak görünürler. Onları rüyanın içine almamızın nedeni, onlara özgü bir niteliği vurgulamak içindir. Rüya senaryomuza dahil ederiz çünkü iç dünyamızın ya da varoluşumuzun yansımalarıdır. Sonuç olarak da rüyacıdan daha önemli bir kişiyi temsil ederler.

Her karakterin rüyacıya sunduğu farklı bilgi türlerini çözümleyebilmek için genellikle neyi ya da kimi düşündürdüklerine bakmak gerekir. Böylelikle daha derin anlamlar ve bağlantılar ortaya çıkar. Geçmişten birisi hayatımızın o dönemi ve acı tatlı belli hatıralarıyla ilgilidir.

Bir komşu ya da yakın genellikle o kişinin belli bir özelliğini vurgulamak için rüyada görülür.

Başka birisinin annesi, babası, kardeşi vs bizim kendi aile fertlerimizi temsil edebileceği gibi kıskançlık anlamına da gelir.

Bazen rüyanın anlamını çözmeye çalışmaktansa rüyadaki karakterlerin yaptıklarının, rüyacının günlük hayatıyla ilgisine bakmak yeterlidir. Rüyacının neden böyle bir rol aldığını yorumlamak için onun hayat tarzıyla ilgili biraz daha bilgi sahibi olmamız gerekir. Rüyacının belli bir kişiye beslediği duygular sevgi ile nefret arasında gidip geliyorsa onunla ilgili rüya görme olasılığı daha
yüksektir. Genellikle rüyalarda, rüyacının duygu ve düşüncelerinin iki farklı yanını yansıtmak için birbirinden önemli ölçüde farklı iki insan görülür. Benzer şekilde rüyacının, gördüğü karakterlerle ilgili durumları ele almasında dikkat çekici bir zıtlık olabilir, iki seçenek de mümkündür.
Birleşik karakterler Birleşik hayvanlar gibi birleşik karakterler de rüyacının dikkatini çekmek için belli bir özelliği ya da niteliği vurgular. Gerçek şu ki sadece tek bir kişi, insanın birçok yüzü olduğunu ifade edemez. Rüyalarımızda görülen her karakter bizim bir yüzümüzün ya da kişiliğimizin bir yanının yansımasıdır ve kendimizi o kişinin yerine koyarsak durum daha iyi anlaşılır.

Kendimizle ruhen ilgilenmeye başladığımız zaman, hayatımızı daha iyi bir hale getirmek için üzerinde durulması gereken kocaman bir bilgi yığını vardır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir