Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Kahraman Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Kahraman Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Kahraman Görmek

Erkeğin rüyasındaki kahraman figürü, onun içindeki iyi olan her şeyi ve yüksek benliğini simgeler. Kadının rüyasında ise Animus’u ifade eder.

Kahraman arayışta olduğunda Kişiliğimizin bilinçaltında kalmış bir yanını arıyoruz demektir. Karanlık güçlerin yenilmesi -ama öldürülmemesi- önemlidir. Çünkü Yaşlı Bilge Adam’a zarar verilmeden tamamen ortadan kaldırılmaları mümkün değildir. Başka bir deyişle, olası bütünleşmemiz hâlâ olumsuzla mücadele edebilmeye ihtiyaç duyar.

Kahramanın bilmeden başarısızlığa uğraması Hepimizin saldırıya uğrayabileceği zayıf bir noktası vardır. Böyle bir rüya görmek hayatımızdaki bazı detaylara ya da kişiliğimizin geliştirilmesi gereken yanlarına yeterince dikkat etmediğimizi gösterir. Kendimizi ihmal ettiğimiz konusunda uyarılıyor olabiliriz.

Kahramanın ölümü Yeni bir şey olarak doğmak üzere daha sezgisel olan yanımızı geliştirmek gerektiğini gösterir.

Kahraman ile rüyadaki başka bir karakter arasındaki çatışma Kişiliğimizin iki yüzü arasında temel bir uyumsuzluk olduğunu gösterir. Kahraman genellikle rüyacının gündelik hayatında nefret ettiği bir figüre karşı çare olarak tecelli eder. Kahraman kendi keşif yolculuğuna çıkmayı seçmiş kişidir. Seçenekleri inceler ve bir sonraki adımına karar verir. Başı dertte olan genç kadını kurtarır ama bu aslında kendi olgunlaşma sürecinin bir parçasıdır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir