Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Kan Görmek

Rüyada Kan Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Kan Görmek

Çok eski zamanlardan beri kan, hayat taşıyıcısı ya da yaşam gücü olarak bilinmiştir. Kan görülen şiddet dolu bir sahne, kendimize bir şekilde zarar verdiğimizi gösterir. Kanla bir şeyler yapmamız gerekiyorsa, kendi gücümüzün farkında olmamız gerektiği anlamına gelir. Eğer yaralandıysak ve kanla uğraşan başka biriyse, gördüğümüz zarardan kurtulmak için nasıl bir yardıma ihtiyacımız olduğunu anlamamız gerekiyordur.

Duygusal suistimaller de rüyada kendilerini, kişinin kendisinin yaptığı veya dışarıdan birisi tarafından açılan kanlı yaralar olarak gösterebilir.

Spiritüel olarak vücuttaki kan dolaşımının farkında olmak, yenileyen enerjiyi simgeler. Rüyacının herhangi bir anlamda kendisini kurban etmesi söz konusu olabilir. Bu görüş, kanın hayatın özünü taşıdığına ve dolayısıyla da dökülen kanın kutsal olduğuna inanılan eski inançlarla ilgilidir.

Aynı zamanda da adet kanamasıyla bağlantılı olarak hayatın yenilenmesiyle ilgilidir. Pek çok insan kandan korkar, dolayısıyla kanla ilgili bir rüya da korkularla yüzleşmeye vurgu yapıyor olabilir. Daha ruhani bir düzeyde ise Hz. İsa’nın kanını da simgeler.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir