Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Kule Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Kule Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Kule (dikilitaş, çan kulesi, deniz feneri) Görmek

Rüyada kule genellikle hayatımızda geliştirdiğimiz bir şeylerin inşasını simgeler. Bu dışa dönük bir davranış olabileceği gibi içsel bir tutum da olabilir. Kapısı olmayan bir kule görmek içsel benliğimizle temas halinde olmadığımızı gösterir. Pencereleri olmayan bir kule, dışa dönük ya da içsel, bazı iyi özelliklerimizi göremediğimiz değerlendiremediğimiz anlamına gelir. Fildişi kule masum yaklaşımları simgeler.

Kare şeklinde bir kule, hayata dair pratik bir bakış açısını simgelerken, yuvarlak bir kule daha spiritüel yaklaşımları temsil eder. Kare bir binanın sonundaki yuvarlak bir kule, pratik olan ile ruhsal olanın birleşimidir. Psikolojik olarak, eğer hayatı dolu dolu yaşamak istiyorsak, kendi kulemizi anlamamız gerekir. Rüyalarda kule ilk başta uzak görünür, sonra yaklaşır. Kuleye nasıl girdiğimiz de önemlidir.

Basamakların ucuna basarak çıkmak içsel benliğimize ulaşmanın kolay olacağını gösterir. Güçlükle atılan adımlar ise mahremiyetine fevkalade düşkün olmayı temsil eder. Eğer kulenin kapısı parmaklıklarla kapalıysa, bilinçaltımızı araştırmaya hazır değiliz demektir. Kapı kapalıysa, içeri girmek için çaba harcamamız gerektiğini gösterir. Eğer kulenin içi karanlıksa, hâlâ bilinçaltımızdan korkuyoruz demektir. Rüyacı bu bilgilerin ışığında diğer sembolleri de yorumlayabilmelidir. Kuledeki gizli oda, evdeki gizli odayla aynı anlamı taşır.

Kule, spiritüel manada değişkendir. Sağladığı imkân nedeniyle sığınaktaki dişiyi de, şekli itibariyle erkekliği de temsil edebilir. Spiritüel âlemlere çıkmayı da dünyevi olana inmeyi de simgeler. Kuleye dair herhangi bir görüntü, kişiliği ve içindeki ruhu temsil eder. Erkeklikle ilgili çok açık çağrışımları olduğu halde, daha geniş bir anlamda ele alarak Ben olarak görmek daha doğru olacaktır. Bu şekilde düşünüldüğünde kulenin pencereleri, kapıları, merdivenleri gibi diğer özelliklerine de dikkat etmek mümkün olacaktır. Bu da bizi ruhsal benliği daha iyi anlamaya götürür.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir