Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Fare Görmek

Rüyada Yuva Görmek

Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Kuş Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Kuş Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Kuş Görmek

Rüyadaki kuşlar genellikle özgürlük, hayâl gücü, düşünceler ve fikirleri temsil eder çünkü işin doğası gereği görünür olmak için özgür olmak gerekir. Pagan zamanlardan beri insanoğlu kuşlardan ve uçma fikrinden hep çok etkilenmiştir. Kuşların, ruhun taşıyıcıları olduğuna ve ruhu cennete taşıdıklarına inanılmıştır. Dolayısıyla da sık sık sihirli ve mistik güçlerle bir tutulmuşlardır.

Psikolojik olarak, kişi her zaman için insana dair özellikleri kendisi dışında bir şeylere yansıtmak ister. Kuşların davranışları tamamen içgüdüsel olduğundan rüyalarda o kişinin davranışlarım anlamak için kullanılabilinir.

Kuşlar, zamanla Ruh’un hem aydınlık hem karanlık tarafını temsil eder olmuştur. Kafesteki bir ruh engellenme ya da kapana kısılma hissini gösterir. Uçan bir kuş, tutku ve arzulan temsil eder. Ve belki de ruh, İlahi olana doğru yükseliyordur. Kuşun tüylerini görmek rüyacının dış görünüşüyle daha doğrusu o kişinin kendisini nasıl gördüğüyle alakalıdır. Hem kanatlı hem de tüyleri yoluk kuşların bir arada olduğu bir kuş sürüsü görmek, spiritüel isteklere karşı olarak bedensel ve maddi değerlere dair bir karmaşaya işarettir. Kuşlar bazen de varlığın dişi, özgür yanını temsil eder.

  • Altından kanatları olan kuş Ateşle aynı anlama gelir ve ruhani özlemleri gösterir.
  • Yüksekten uçan kuş Ruhsal farkındalık ya da içimizdeki bilgiyi arayan parçadır.
  • Erkeğin rüyasındaki kuş Artima’yı temsil eder.
  • Kadının rüyasındaki kuş Spiritüel Benlik anlamındaki Benlik’i temsil eder.
  • Beyaz/Siyah kuşlar Anima’nın ya da Benlik’in iki yanı, t iki zıt olarak temsil edilir. Siyah kuş, karanlık, ihmal edilmiş, gölgeli tarafını, beyaz kuş ise açık, net, özgür tarafını temsil eder.
  • Evde beslenen kuş Kişisel şartlarımızın ve duygularımızın kendimizi kontrol etmede ciddi bir etkisi vardır. Hatırlanan mutlulukların deneyimlenmesı evde beslenen kuşlar şeklinde olur.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir