Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Labirent Görmek

Rüyada Labirent Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Labirent Görmek

Tamamen pratik düzlemde, rüyada görülen labirent, kişiliğimizin gizli kalmış yanlarını keşfetme ihtiyacını ifade eder. Kıvrımları, dönemeçleri ve çıkmazlarıyla insanoğluna dair çok güçlü bir semboldür. Kişi labirentte, hayatta karşısına çıkan ve ilerlemesini engelleyen güçlüklerin üstesinden gelir.

Psikolojik olarak, kendi kahraman olma yolculuğumuza çıktığımızda bazı aşamalardan geçerken labirentteymişiz gibi deneyimler yaşarız. Gölgemizle karşılaşmadan önce, bilinçaltımızın farklı noktalarında dolaşmalı, korkularımızla ve kaygılarımızla uzlaşmalıyız. Rüyalarda labirent yeraltı geçitlerini keşfetmemizi sağlar. Gizli dişiliğin de keşfidir.

Spiritüel olarak labirent deneyimi iki nehir arasındaki sınır gibidir. Fiziksel dünya ile bütün insanlığa dair derin bir kavrayışın arasındaki geçiş aşamasıdır. Labirentin bir türünde rota, tek bir çizginin maksimum yerden geçerek merkeze doğru ilerlemesi ve sonra tekrar dışa doğru gitmesidir. Diğer türünün ise daha çok kafa karıştırma amacı vardır ve birçok çıkmazı, beklenmeyen dönemeçleri bulunur. Bu, belli anahtar kelime ya
da kavramlar üzerinde çalışarak olan spiritüel ilerlemeyi temsil eder. Pek çok sıkıntılar ve güçlüklerle karşılaşılır, üstesinden gelinir veya amaca giden yolda müzakerelerde bulunulur. Her birey kendi varoluşunun merkezine ilerlemek için kendi yolunu izleyecektir.

Rüyada Labirent (Birden fazla girişi ve sonu olan) Görmek

Bu tür labirentler genellikle duygularda ve düşüncelerdeki yoğun karışıklığı simgelerler. Çatışan dürtüler ve fikirler vardır. Bunları da ancak bir labirentin içinde yolumuzu bulmaya çalışırken keşfederiz ve hem cesaretimiz hem de sorunlarla baş edebilme kabiliyetimiz hakkında fikir ediniriz. Yolu bulamamaktan kaynaklanan yersiz bir korku ve kaygı vardır. Bu da kendinden şüpheye düşmeye yol açar.

Psikolojik olarak bu tür labirentler, sıradan her günkü hayatımızda karşılaştığımız farklı fikirler ve otoriter inançları simgelerler. Ayrıntılar arasında ne yapacağımızı düşünürken bu durum rüyalarımıza labirentte yol bulmaya çalışmak olarak yansır.

İlahî olana giden yol. Dişi. Dişiliğe giden yol garip bir rotadır ve sürekli dönemeçler vardır ama en sonunda buna değecek neticeleri olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir