Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Sadizm Görmek

Rüyada Sadizm Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Sadizm Görmek

Sadizm genellikle çocukluktaki yaralanmalardan kaynaklanan, bastırılmış olsa da hâlâ taşınan öfkeden kaynaklanır. Çoğunlukla da sevdiğimiz birini yaralama ya da tahrik etme isteğidir. Gerçek hayatta sadist davranma imkânımız yoktur ancak rüyalarda ne istiyorsak yapabiliriz ve sadizm de kabul edilebilir bir şey olur.

Rüyanın yorumu sadist olan biz miyiz yoksa bize mi sadistçe davranılıyor, buna göre değişir. Rüyalardaki diğer kişiler kişiliğimizin farklı parçalarını simgelerler bundan dolayı da bilerek ya da bilmeyerek kendimize zarar verip vermediğimize bakmamız gerekir. Sözümona bir kusur için kendimizi cezalandırmak istiyor olabiliriz ve bunun yerine sadistçe davranışların olduğu rüyalar görürüz. Gerçek şu ki sadizm, kişinin kendisini de içerdiği için aynı zamanda mazoşizm demektir.

“Bu senin kendi iyiliğin için” motivasyonunun doğru halini bulamazsak cezalandırma kolaylıkla şefkatin diğer yüzü olabilir. Rüyadaki sadizm muhtemelen rüyacının, dünyada bilinçli olarak var olma şeklini karşılıklı olarak dengelediğini anlatır. Günlük hayatta rüyacı çok çekingen biri olabilir ve rüyalar onun için bu düzenden bir kaçıştır ya da dominant ve kontrolcü birisidir ve bilinçaltı bunun kontrol altına alınması gerektiğini gösteriyordur.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir