Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Şekiller Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Şekiller Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Şekiller Görmek

Şeklin rengi kadar kaç kenarı olduğu da rüyanın yorumu için önemlidir. Gelişimin belli bir aşamasında geometrik şekiller, rüyalarında gördüğü dünyayı yorumlamak için kişiye daha geniş bir algı sağlayacaktır. Sanki eski algılama şekilleri yeni bir anlam ve yorum kazanıyor gibidir.

Rüyacı, eşyaların doğasını oldukları gibi kabul eder ve onların doğasının esas yapısına bakar. Yoluna duygusal engeller koymadan, hayatının esas şeklini değerlendirir.

Farklı şekiller ve desenler şu şekilde yorumlanır:

 • Rüyada Merkez Görmek Merkezin her şeyin başladığı yeri simgeler. Şekille ilgili olarak, desenin gelişmeye başladığı noktadır.
 • Rüyada Daire Görmek Daire içsel varlığı ya da Benlik’î temsil eder. (Bkz. Giriş sayfa 22) Daire şeklindeki bir nesne -örneğin yüzük- daire ile aynı anlamı taşır. Ortasında bir nokta olan daire tamamlanmaya giden ruhu simgeler. Bazen kadını temsil ettiği de kabul edilir.
 • Rüyada Küre Görmek Kürenin yerküreyle benzer bir anlamı vardır. (Bkz. Yerküre sayfa 93) Mükemmelliği ve bütün olasılıkların bütünleşmesini sembolize eder.
 • Rüyada Oval Görmek Oval, rahmin ve dişi hayatın sembolüdür. Vesica Piscis{iki çember kesiştiği zaman ortada
  oluşan şekil) kutsal figürlerin üzerinde görülen haleyi sembolize eder.
 • Rüyada Hilal (Orak ve Yeniay da dahil) Görmek Kadının nedensel olmayan sezgisel, gizemli gücünü sembolize eder. Kare ya da Küp
 • Rüyada Kare ya da küp Görmek, ruhun somut olarak ortaya çıkmasıdır. Göklerde olanı değil dünyevi gerçekliği temsil eder. Çemberin içinde kare “oluş” ve şekil alma edimini temsil eder. Karenin içindeki figür, Ben’i ya da kusursuz insanı simgeler. Kare şeklindeki herhangi bir nesne, çevrelemeyi ve dişiliği temsil eder.
 • Rüyada Elmas Görmek Rüyada elmas şekli (eşkenar dörtgen) daha az ama daha büyük fırsatlarımız olacağını gösterir.
 • Rüyada Üçgen Görmek Üçgen, ayakta duran bir adamı ve üç parçasını sembolize eder. Bu üç parça beden, zihin ve ruhtur. Bilinç ve sevgi fiziksel olarak ortaya çıkar. Hâlâ fark edilmek için bir imkân vardır. Eğer üçgen yukarı doğru bakıyorsa, insan doğası ilahi olana doğru ilerliyordur. Üçgen aşağıyı gösteriyorsa, ruh, anlamı fiziksel olanda arıyordur. Üçgen aynı zamanda aile ilişkilerini yani anne, baba ve çocuğu sembolize eder. Şekillerle oynanan bir oyun vardır. Kare, üçgen ve çember çizilir ve daha sonra birisi her şekli detaylandırır. Kare kişinin dünyaya bakışını, çember içsel varlığını, üçgen ise cinsel hayatını sembolize eder.
 • Rüyada Yıldız Görmek Yıldız, özellikle de parlak bir yıldızsa, kişinin umutlarını, arzularını ve ideallerini sembolize eder.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir