Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Seks Görmek

Rüyada Seks Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Seks Görmek

Çocuk doğduğunda ilk fark ettiği şey birey olarak kendi varlığıdır. Annesinden ayrılması ve bu ayrılıkla baş etmesi gerektiğini öğrenmesi gerekir. Hem kendisine hem de sıcaklık, güven ve sevgi ihtiyacına dair bilinçlenir. Büyümenin hayati aşamalarından birisi, bebeğin kendi vücuduyla ilgilenmesi ve fiziksel olabilmesidir. Bu onu rahat ve iyi hissettiren şeylerle, daha önce de olduğu gibi kendi teninin içinde olmanın nasıl hissettirdiğiyle ilgilidir. Bu noktada dokunmanın ve dokunulmanın güzel şeyler olup olmadığını ve hatta dokunmaya izni olup olmadığını öğrenecektir. Örneğin, eğer çocuk kaba bir şekilde tutulursa dokunulmakla ilgili korkuları olabilir ve bu da ileride cinsellikle ilgili zorluklar çıkarabilir. Gerçek travma bastırılsa bile uygun zaman geldiğinde rüyalarda su yüzüne çıkar. Gerçek büyüme, kişi kendi bedenini masumca keşfetme merakından korkmadığı zaman gerçekleşir. Rüyalar bize bu fizikselliği güven içinde keşfetme imkânı sunar.

Rüyalar kişinin cinselliğine dair bütün çeşitliliği ortaya çıkarır. Eğer rüyacı kendi cinsel doğasını reddeder ve yaşam gücünü kabullenmekte başarısız olursa, olumsuz yanlar rüyada ortaya çıkacaktır. Bu durum uyanık olduğumuz zamanlardaki fazla mantığa bürüme ya da fazla dramatize etmeyi dengelemeye yönelik doğal bir çabadır. Diğerleriyle temasa geçmek gerekli olacaktır ve bu ihtiyaç kendini rüyalarda gösterir.

Cinsel ilişki ya iki kişi arasındaki sevginin ve ruhsallığın en yüksek ifade edilme şeklidir ya da tamamen fiziksellik üzerine kurulu bir bencilliktir. Hangisi olduğuna karar vermek rüyacıya kalmıştır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir