Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Tanrı Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Tanrı Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Tanrı Görmek

Rüyada Tanrı gördüğümüzde, bizden daha üstün bir gücün varlığını kabul ediyoruz demektir. Bütün insanlıkla ve bunun sonucu olarak belli ahlaki değerlerle bağ kurarız. Hepimizin sevgiye ve kabul edilmeye ihtiyacı var ve bu da ancak çocukluğumuzu anlayarak olur. Kadının rüyasında mitolojik tanrılar görmesi, ona kendi kişiliğinin farklı yanlarını anlaması için yardım edileceği anlamına gelir. Erkek ise kendi erkekliğiyle, kendine ve insanlığın kalanına ait olma duygusuyla bağ kuruyor demektir.

Deneyimlediğimiz bazı güçlü duygular sevgi ve ebeveyn onayı isteyen çocukluğumuzla ilgilidir. Bu duygular sık sık mitolojik tanrı figürleri olarak karşımıza çıkarlar. Adonis, sağlık, güzellik ve kendini beğenmeyi simgeler.  Apollo Güneş’i, Şiron şifacılığı temsil eder, ilginçtir ki Herakles şifacılık sanatını Şiron‘dan öğrendiği halde daha sonra Şiron yanlışlıkla vurulduğunda ondan şifa alamaz. Yehova, intikamcı tanrı anlamıyla bizi gücün olumsuz yanlarına karşı uyarır. Savaş tanrısı Mars, başarılı olmak için sahip olmamız gereken güdüyü simgeler. Merkür (ya da Hermes) özellikle duygusal anlamdaki iletişimi temsil eder. Büyünün yöneticisidir. Zeus tanrıların efendisidir ve hem olumlu hem de olumsuz manada babalığı simgeler.

Spiritüel olarak daha büyük bir gücün farkındayız. Hıristiyan inancı, Baba, Oğul, Kutsal Ruh üçlemesini dile getirse de tek bir Tanrı inancı üzerine kuruludur. Diğer dinler güçleri farklı tanrılara atfeder. Kavrayışımız geliştikçe bütün inançların birbiriyle bağını değerlendirebiliriz ve her yeri kuşatan enerji olarak Tanrı’yı anlamaya başlarız. Hepimize, içimizdeki potansiyelin tümünü hayata geçirmek için gerekli fırsat verilmiştir.
Bunu yapabilmek için bir keşfe çıkmalı, tanrıları ve tanrıçaları nasıl algıladığımızla yüzleşmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir