Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Tanrıça Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Tanrıça Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Tanrıça Görmek

Rüyada mitolojik bir tanrıça figürü görmek, dişiliğe dair arketiplerin bizimle iletişime geçtiğini gösterir.Kadının rüyasında tanrıça, bilinçaltındaki bütün kadınlar ve dişi varlıklar arasındaki iletişimi netleştirecektir. Paylaşılan bir sırrın gizemi olmasıyla da kadının ruhundaki manevi güçtür. Kadının gerçek hayatta kız kardeşlik bağı kurmasını ya da ortak amaçlar etrafında kadınları bir araya getirmesini sağlayan bu güçtür. Rüyada tanrıça görmek bu gruba girme hakkımız olduğunu kabul etmektir. Erkeğin rüyasındaki tanrıça figürü, onun, kadının gücünden korktuğunu gösterir. Aynı zamanda annesi aracılığıyla edindiği, kadınlıkla ilgili ilk izlenimlerine dair bir fikir de kazandırır.

Bütün kültürlerde pek çok tanrıça figürü vardır. Kali, Bast, Lilith gibi zarar verici olduğu düşünülenler olduğu gibi, Athena ve Hermia gibi yardımsever olanlar da vardır. Yardımsever olduğu düşünülen kadınların genellikle bağ kurdukları tanrıçalar şunlardır:

  • Rüyada Afrodit görmek aşk ve güzellik tanrıçası; kadınların yaratıcı ve üretken olmasını sağlar. Kadının ve aşktan ve güzellikten zevk almasından sorumludur.
  • Rüyada Hera görmek evlilik tanrıçası; temel amacı koca bulmak olan ve ulaşabileceği en yüksek noktayı evli olmak olarak gören kadını simgeler. Diğer bütün roller onun için ikinci plandadır.
  • Rüyada Demeter görmek annelik arketipi bereket tanrıçası; kadının çocukları için fiziksel ve ruhsal destek sağlayan güdüsüne vurgu yapar.
  • Rüyada Hestia görmek ocak tanrıçası; dengeyi her şeyden uzak bir yere çekilerek bulan sabırlı kadını simgeler. Bütünlük duygusu verir.
  • Rüyada Athena görmek bilgelik ve strateji tanrıçası; mantıklı, kendine güvenen bir yapısı vardır. Duyguları değil zihinsel yetenekleri tarafından yönlendirilir. Artemis Ay tanrıçası; nihai amacı başarı olan bağımsız dişi ruhun kişiselleşmiş halidir. Genellikle avcı olarak resmedilir.
  • Rüyada Persephone görmek yeraltı dünyasının kraliçesidir ama Demeter’in kızı olma statüsünü reddeder. Kadınların memnun etme ve başkalarınca ihtiyaç duyulma eğilimini ifade eder. Kadının itaatkâr davranış ve edilgenliğinden kurtulup, kim olduğunun sorumluluğunu alabilecek duruma gelmesi gerekir.

Spiritüel olarak kadınlar, kendi kişiliklerinin önemli yanlarıyla sezgisel bağ kurabilirler.
Kendi yaradılışına ilişkin daha derin bir kavrayış kazanabilir ve gündelik hayatının içinde varlığının bütün yanlarını kullanabilir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir