Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Ada Görmek

Rüyada Yayla Görmek

Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Vahşi Orman Görmek
Rüya Tabirleri

Rüyada Vahşi Orman Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Vahşi Orman Görmek

Rüyalardaki vahşi orman genellikle mistisizme ve peri masallarına ait bir görüntüdür. Çoğunlukla kaosu simgeler. Bu kaos, rüyadaki şartlara göre olumlu da olumsuz da olabilir. Bilinçaltından ve belki de vahşi dediğimiz alanlardan gelen duygular ile bu dürtülerin patlamasıdır. Mitolojilerde vahşi ormanlar, varoluşun yeni bir aşamasına geçebilmek için aşılması gereken engelleri simgeler. Bu bakımdan büyülü ormanla aynı manaya gelir.

Vahşi bir ormanda kapana kısılmış olduğumuzu görmek, bunun anlamı bilinçaltımızda henüz uzlaşmaya varamadığımız olumsuz ve korkutucu duyguların bizi esir aldığıdır. Ormandan geçtiğinin bilincinde olmak, daha önce ele almaya cesaret edemediğimiz bazı konuların üstesinden geldiğimiz anlamına gelir. Psikolojik olarak, elde ettiğimiz bilgileri düzenlemeden önce zihinlerimiz de adeta vahşi bir bilgi ormanıdır. Bilgileri anlamlı kılabilmek için mantığımızı kullanırız. Böylelikle kendimizi ve çevremizi anlamlı kılarız.

Vahşi orman, öngörülemez oluşu nedeniyle spiritüel kaosu simgeler. Spiritüel olarak belki de rüyacı için orası “kurtlar sofrasıdır.”

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir