Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Rüya Yorumları / Rüyada Vücut Görmek

Rüyada Vücut Görmek

Sponsorlu Bağlantılar


Rüyada Vücut Görmek

Bir bütün olarak insan vücudu egoyu ve bilinçli benliği gösterirken, tek tek parçalar bizim niteliklerimizi ve günlük hayatta işlev görmeleri için onları nasıl kullandığımızı anlatır.

Vücut bireyi ve onun dışa yansıyan bütün görüntüsünü temsil eder. Rüyalarda vücut genellikle egoyu simgeler. Fiziksel varlık olarak bebeğin ilk deneyimi olduğundan vücut bilginin ilk kaynağıdır.

Psikolojik olarak, pek çok deneyim vücudumuzda hissettiğimiz bir şeye dönüşür ve bunun sonucu olarak rüyalar için de zengin bir kaynak oluştururlar. Günlük hayatta duygularla yüzleşilmediği zaman genellikle rüyalarda karmakarışık semboller olarak karşımıza çıkarlar.

İçimizdeki ruhsal dünyanın fiziksel tezahürü. Vücudun farklı parçalarının rüyalarda değişik anlamları vardır. Örneğin, vücudun üstteki parçalarını görmek daha çok zihinle ve karakterin ruhsal yanlarıyla ilgiliyken, daha aşağıdaki parçalar dürtüleri ve duyguları temsil eder. Bir çocuğun bedeni üzerindeki yetişkin kafası ya da yetişkin bedeni üzerindeki çocuk kafası, rüyacının mantıklı düşünceler ile duyguları arasındaki farkı anlaması gerektiğini gösterir. Eğer bedenin alt ve üst tarafı arasında bir çelişki varsa, rüyacının zihninden geçenler ile içgüdüsel davranışları arasında uyumsuzluk olduğu anlamına gelir. Sağ taraf veya sağ elin özellikle belirgin olması, kişiliğimizin mantıklı tarafını dikkate almamız gerektiğini gösterir. Sol taraf ya da sol el ise sezgisel ve yaratıcı yanımızı anlatır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir