Ana Sayfa / Hikaye / Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Hikaye
Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye

Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Hikaye


Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Konulu Hikaye

Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi Hikaye Yarışma

Sokaklar tıklım tıklım insan günüydü. Bir yaz günüydü. Temmuz’un ıtır ıtır esen huzur dolu akşamını karanlığa bir ülkeyi postal sesleri altına almaya ant içen hainlerin varlığı kim tarafından bilinebilirdi ki?

İşte tam o saatlerde kızıyla eşiyle yürüyüşe çıkan Derman Amca, top silah ve mermi seslerini duydu. Hemen koruma iç güdüsüyle ailesini kanatlarının altına almaya çalışan bir kartal gibi olmuştu. Neden olduğunu nerden geldiğini bilmediği bu sesler bu kargaşa ortamını çözmeye çalışıyordu.

Sokaklar kısa sürede insan seliyle dolmuştu. Televizyonlardan radyolardan halkın iradesine bombalar atıldığı milletin çiğnenmek istendiği haberini alan halk bayrağını korumaya iradesine uzanan haince eli kırmaya çıkmıştı sokağa. Derman Amca da ailesiyle katıldı kalabalığa. El ele verip öyle boğdular karanlığı böyle ezdiler hainleri.

Bu halk daha ne çok Derman Amcalar, daha ne çok Ömer Halisdemir gibi vatanına milletine bayrağına bağlı kahramanlar yetiştirecek. Bizler onların o hatıralarına saygı göstermeye bayrağımız da her zamanki gibi şanlı şanlı süzülmeye dalgalanmaya devam edecek.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir