Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 423 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 423 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 423 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 423 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 423 Cevabı 

4. Birbirine paralel iletken iki levhaya bir doğru akım üreteciyle 20 volt gerilim uygulanmıştır. Buna göre, negatif yüklü levhanın hemen önünden serbest bırakılan – 15nC yüklü taneciğin, karşı pozitif levhaya ulaştığında sahip olduğu kinetik enerji kaç joule olur? (Parçacığın ağırlığını önemsemeyiniz.)

  • Cevap: 3 · 10–4

5. Sığası 4nF olan sığaçlardan 500 tanesi birbirine paralel bağlanmıştır. Buna göre, bu devrenin uçlarına 20V gerilim uygulanırsa devrede biriken elektriksel enerji kaç joule olur?

  • Cevap: 0,4

6. Elektrik yükü 0,3C olan yüklü bir parçacık, manyetik alan şiddeti 0,2T olan düzgün bir manyetik alan bölgesine, 10 m/s büyüklüğündeki hızla dik olarak giriyor. Buna göre, yüklü taneciğe etkiyen manyetik kuvvet kaç newton olur?

  • Cevap: 0,6

7. 10 cm uzunluğunda ve 200 sarımlı bir bobinden 0,2A şiddetinde akım geçmektedir. Bobinin içinde, bağıl manyetik geçirgenliği (nb) 6000 olan ferromanyetik bir madde olduğuna göre, bobin ekseni boyunca oluşan manyetik alan şiddeti kaç tesla olur? (Boş uzay için K=10-7N/A2 ve r = 3 alınız.)

  • Cevap: 2,88

8. Şekildeki gibi bükülmüş KLM telinin KL bölümünün uzunluğu LM bölümünün iki katıdır. Tel, düzgün B manyetik alan içinde v büyüklüğündeki hızla hareket ederken L ve M noktaları arasında oluşan potansiyel farkı 3 volt olduğuna göre, K ve M noktaları arasında oluşan potansiyel farkı kaç volt olur? (sin30° = 0,5 ve sin 60° = )

  • Cevap: 9

9. Bir saf dirençten SI biriminde, i = 2/2sin ~ denklemine göre, zamanla değişen alternatif akım geçmektedir.
Saf direnç 20X olduğuna göre, bu dirençte harcanan güç kaç watt olur?

  • Cevap: 80

10. Verimi %75 olan bir transformatörde, primer devreye 200 volt alternatif bir gerilim uygulanınca bu devreden 1 amper, sekonder devreden ise 10 amper akım geçiyor. Buna göre, sekonder devrenin uçları arasındaki potansiyel farkı kaç volt olur?

  • Cevap: 15
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir