Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Deyimler / Deyimler

Deyimler

Sponsorlu Bağlantılar


Deyimler

Gerçek anlamından çok az ayrılan, en az iki kelimeden oluşan, kısa, özlü ve kalıplaşmış sözlerdir. Hayatımızda çoğu zaman bir olayı özetlemek, anlattığımız konuya zenginlik katmak, dinleyicilerin ilgisini çekmek amacıyla deyimlere kullanırız. Günlük konuşmalarımızda deyimleri kullanmak bizi dinleyenlerin her zaman ilgisini çeker. Bir de konuşma sırasında kullandığımız deyimlerin hikayesini anlatmak sohbetimize bambaşka bir tat katar.

Evvel cevap ekibi olarak biz de yaklaşık 500 deyimin hikayesini, açıklamasını, anlamını siz değerli takipçilerimiz için bir araya getirdik. En güzel deyimleri bu derlemeye aldığımız gibi en bilinmedik deyimleri de bu başlık altında toplamayı uygun gördük.

Deyimlerhayatımız boyunca bizim işimize yarayacak, bizi dinleyenlerin konuşmalarımıza değer vermesini sağlayacak özlü sözlerdir. Ne kadar çok deyimin anlamını, açıklamasını, hikayesini bilirsek bir o kadar genel kültürümüz artacaktır.

Okuyucularımız için deyimleri alfabetik sıraya göre hazırladık. Hazırlamış olduğumuz bu yayın bir nevi deyimler sözlüğü oldu. A’dan Z’ye kadar pek çok deyimi bu yayınımızda bulabilirsiniz. Elbette ki gözden kaçırdığımız, atladığımız, unuttuğumuz deyimler olacaktır. Fakat biz bu listeyi her daim yenileyecek, güncelleyeceğiz.

A

B

C

Ç

D

E

F

G

H

İ

K

L

M

N

O

Ö

P

R

S

Ş

T

U

Ü

V

Y

Z

Siz de eklememizi istediğiniz deyimler varsa bize yazın biz de yayınlayalım. 

0
like
0
love
2
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir