Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 408 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 408 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 408 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 408 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

8. ( ) İletken bir telin manyetik alan içinde hareket ettirilmesi ile uçları arasında potansiyel fark oluşturulabilir.
9. ( ) Alternatif akımda, potansiyel fark denklemi sinüs veya kosinüs fonksiyonu ile ifade edilebilir.
10. ( ) Elektriğin nakli sırasında oluşan ısı kayıplarını önlemek için transformatörlerin sekonderindeki
akım şiddeti artırılır.

  • Cevap:

C. Aşağıdaki problemleri çözünüz.
1. Aralarında 120 cm uzaklık bulunan 16 nC,ve 4 nC yüklere sahip iki noktasal cismin,bulunduğu ortama yüklü üçüncü bir noktasal cisim daha konulduğunda hareketsiz kaldığı gözleniyor. Buna göre üçüncü yükün q1 yüküne uzaklığı kaç cm’dir?

  • Cevap:

2. Düşey levhalar arasına yalıtkan iple Şekil I, Şekil II ve Şekil III’teki gibi asılan +q yüklü X, Y ve Z cisimlerinin kütleleri m, 2m ve 3m’dir. T! gerilme kuvveti 2mg olduğuna göre T2 ve T3 gerilmelerinin kaç mg olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

3. 2 g kütleli 5-10 5C yüke sahip cisim düzgün elektrik alanda yalıtkan iple asıldığında şekildeki gibi dengede kalıyor. Buna göre elektrik alan şiddeti kaç N/C’dur?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir