Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
5. Sınıf Matematik Özgün Matbaacılık

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 93

“5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93 Özgün Matbaacılık Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Özgün Matbaacılık Sayfa 93

Bilgi Kutusu

Basit kesir kadarı verilen bir çokluğun tamamı bulunurken verilen sayı, kesrin payına bölünür. Bölüm, kesrin paydası ile çarpılır.

5. Duygu Hanım, 360 TL ile alışverişe 4/9 çıktı. Parasının 9 ’üne bir çift ayakkabı aldı. Duygu Hanım’ın geriye kaç Türk lirasının kaldığını bulalım:

Öğrendiklerinizi Uygulayınız

1. Bir kutuda 24 balon vardı. Balonların 1/6’i satıldı. Kaç tane balon satılmıştır?

2. Ali, 36 TL olan parasının 2/9’sini Kızılaya bağışladı. Ali’nin Kızılaya bağışladığı para kaç Türk lirasıdır?

3. Fatma Hanım, 150 TL ile alışverişe çıktı. Parasının 3/5 ’ü ile giysi aldı. Fatma Hanım’ın geriye kaç Türk lirası kalmıştır?

4. Hakan, parasının 2/3 ’si ile bir öykü kitabı aldı. Öykü kitabına 16 TL ödeyen Hakan’ın harcama yapmadan önce kaç Türk lirası vardı?

5. Bir paket dosya kâğıdının 5/8’i fotokopi çekiminde kullanıldı. Fotokopi çekiminde kullanılan dosya kâğıtlarının sayısı 250 olduğuna göre fotokopi çekilmeden önce pakette kaç tane dosya kâğıdı vardı?

  • Cevap:

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 93 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!