Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Aptallık Üzerine Kitap Özeti Robert Musil

Edebiyat severler Robert Musil tarafından yazılan Aptallık Üzerine kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Robert Musil Aptallık Üzerine Kitap Özeti

Aptallık Üzerine” 2024 yılında Kafka Yayınlarından çıkan 80 sayfalık bir kitap. “Aptallık Üzerine” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Robert Musil tarafından kaleme alınmış. “Aptallık Üzerine Özeti”ne birlikte bakalım.

Aptallık Üzerine Arka Kapak Yazısı

Günümüzde aptallık üzerine cesurca konuşmak, tehlikeli sulara dalmak gibidir. Aptallık nedir? Kim gerçekten aptaldır? Robert Musil, 1937 yılında Avrupa Sanatçılar Birliği’nin daveti üzerine yaptığı konuşmasında şöyle der: “Aptallığı yetenek, ilerleme, umut ya da gelişmeden ayırt etmek bu kadar zor olmasaydı, zaten hiç kimse aptal olmak istemezdi.” Bu satırlar, Musil’in düşünce yolculuğunu başlatan anahtar kelimelerdir. Sanatın, edebiyatın ve eleştirel düşüncenin karanlık labirentlerinde gezinen yazar, zaman içinde şekil değiştiren aptallık kavramının izini sürer.

Nazilerin iktidarı süresince okunması yasaklı metinlerden olan Aptallık Üzerine, felsefi bir bakış açısıyla insan varlığını anlama çabası içinde olan herkese benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

Robert Musil tarafından kaleme alınan Aptallık Üzerine tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!