Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
Sorularınız

Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler

Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler

Herkes beyaz dişlere sahip olmak ister. Beyaz dişler [tooltip text=”ağız” gravity=”nw”]Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler[/tooltip] sağlığının bir göstergesidir. Gülerken sarı, kahverengimsi, yeşilimsi dişlerin görünmesini galiba hiçbirimiz istemez.

İnsanlar bembeyaz dişlere sahip oldukları zaman rahat bir şekilde hatta 32 dişlerini göstererek bile gülerler. Gülmek onlar için bir keyiftir. Kişilerin öz güvenlerini bile tazeler. Peki “Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler” nelerdir?

Pratik diş beyazlatma yöntemleri

  • Öncelikle dişlerimizi sabah ve akşam yemeklerden sonra düzenli bir şekilde fırçalamalıyız.
  • Dişlerimizi diş ipiyle her gün temizlemeliyiz.
  • Karbonatı diş fırçamızın üstüne sürerek dişlerimizi fırçalamalıyız.
  • Hindistan cevizi yağını ağzımızda gezdirip tükürdükten sonra hemen ardından dişlerimizi fırçalamalıyız.
  • Çilek yiyerek de dişlerimizi beyazlatabiliriz. Düzenli olarak yenilen çilekler dişlerimizin beyazlığına katkıda bulunacaktır.
  • Kalsiyum ve C vitaminin diş sağlığımız için önemli olduğunu unutmamak gerekir. Bu sebeple süt, peynir, brokoli, havuç gibi yiyeceklerin tüketimine özen göstermeliyiz.
  • Maddi açıdan imkanımız var ise kaliteli bir diş macunu (örnek sensodyne) kullanmalıyız.

Dişlerimiz bizim hayatımız boyunca çok önemli bir yere sahiptir. Eğer dişlerimiz olmazsa yiyecekleri çiğneyemeyiz. Ağız ve diş sağlığına çok ama çok önem vermeliyiz. Eğer imkanımız varsa mutlaka ama mutlaka 6 ayda bir diş doktoruna gitmeliyiz.

Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler” ile ilgili belki de en önemli noktalardan birisi de sigara, alkol, asitli içecekler gibi şeylerden uzak durmak. Hayatımız boyunca bu tür şeylerden uzak durmalı, hayatımızın hiçbir evresinde olmamalı. Bu tür şeyler sadece diş sağlığımızı değil genel sağlığımızı da etkileyecektir.

Umarız ki “Bembeyaz bir gülüş için pratik yöntemler” konusunda sizlere biraz da olsa yol göstermiş yardımcı olabilmişizdir. Siz de bildiğiniz yöntemleri veya tavsiyeleri bize yazabilirsiniz. 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close