Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

Haberlerin Birey ve Toplum Açısından Önemi Nedir

Trafik Kuralları Olmasa Ne Olurdu

Ana Sayfa / Sorularınız / Betimleme Yaparak Evinizi ve İstediğiniz Bir Kişiyi Bütün Ayrıntılarıyla Yazınız

Ödev Soruları

Betimleme Yaparak Evinizi ve İstediğiniz Bir Kişiyi Bütün Ayrıntılarıyla YazınızBetimleme Yaparak Evinizi ve İstediğiniz Bir Kişiyi Bütün Ayrıntılarıyla Yazınız

  • Size arkadaşım Ahmet’ten bahsetmek istiyorum. Ahmet ile çocukluk arkadaşıyız. Küçüklüğümüz beraber geçti. Ahmet 1.80 boylarında ve 75 kilodur. Ahmet’in gözleri yeşil renklidir. Sağ kaşında küçüklüğünden kalma bir yara izi var. Sakalları çıkmadığı için ona köse Ahmet diyoruz. Ahmet hemen sinirlenen, bazen de çok sakin görünen bir arkadaşımdır. Ahmet en çok yazları sever. Çünkü kışın gittiği vücut geliştirme sporlarından dolayı kaslı vücudunu sergilemekten hoşlanır. Ahmet hakkında söyleyeceklerim bu kadar.

Faydalı Bilgi: Her “türkünün bir hikâyesi” vardır. Türküler halkın yaşamış olduğu duyguları dile getirdiği üretimleridir. Türküler birden bire sebepsiz yere yere ortaya çıkmazlar. Hepsinin kendilerine özel kendilerine has bir hikâyesi ve ortaya çıkış süreci ulunur. Her türkü biraz da insanların hikâyesini aktarır bizlere. Kiminin aşkından yok oluşunu kiminin yitirdiği kardeşini, kiminin ölmüş öküzünü, kiminin yüksek yüksek tepeli bir köye gelin gitmesini, kiminin ise yaşadığı yerin doğal güzelliklerini sunar bizlere. “Türkülerin hikâyesi”ni bilenler o türküyü daha farklı dinlemeye başlarlar. O türkü artık hikâyesi sayesinde bizlerin de hayatına dokunabilmektedir. Biz de sizler için ulaşabildiğimiz kadar “türkülerin hikâyesi”ni derledik. Sizler için bir başlık altında topladık. Umarım beğenirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!