Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Suna'nın Serçeleri İle İlgili Sorular

Bu Vatan Kimin Metninde Geçen Hudut Cephe Toprak Tarih Destan Namlı Sözcüklerini Kullanarak Hazırladığınız Konuşma Metni

Ana Sayfa / Sorularınız / Bütün Hal Eklerini Kullanarak Bir Kısa Olay Yazısı
Ödev Soruları

Bütün Hal Eklerini Kullanarak Bir Kısa Olay Yazısı

Sponsorlu Bağlantılar


Bütün Hal Eklerini Kullanarak Bir Kısa Olay Yazısı

Her zamanki gibi parka(ismin e-a yönelme hali) gitmek için çıkmıştım evden(ismin -den hali ayrılma hali). Tam da o an dün öğretmenimin verdiği ödevi(ismin -i hali yani belirtme durum eki) yapmadığım geldi aklıma. Eve geri döndüm. Çantamı açtım. İçinden sözlüğümü çıkardım. Ödevimi salondaki masada(ismin-de hali yani bulunma durum eki) yapmaya başladım. Sözlük(ismin yalın hali) yine çantaya girdi sonra. Ödevimi yaptığım için mutlu bir şekilde yeniden parka gittim.

Faydalı Bilgi: İnternet günümüz hayatını en çok etkileyen şeydir. Hemen her işimizi internet üzerinden yapmaktayız. İnternetsiz tek bir günümüz bile geçmemektedir. Birçok yararı olduğu gibi birçok zararı da olan internet ne yazık ki kontrollü kullanılmadığı zaman ne yazık ki bağımlılığa sebep olmaktadır. Bu bağımlılık kullanan kişinin asosyal olmasın çevre hatta aile ile bağlarının kopuk olmasına, doğadan uzak kalıp kendi içine kapanmasına neden olmaktadır. Bu durumu önlemenin yolu aslında çok basittir. Sınırlı bir zaman için internette vakit geçirme ya da internet kullanımı bu bağımlılığı önleyebilir. Böylece hem ailenize hem arkadaşlarınıza kısaca bütün çevrenize yeniden zaman ayırmış olursunuz. “İnternet bağımlılığı” sizi esir etmesin.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir