Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Demiryolu rayları döşenirken raylar arasında boşluklar bırakılmasının nedeni ne olabilir araştıralım
Ödev Soruları

Demiryolu rayları döşenirken raylar arasında boşluklar bırakılmasının nedeni ne olabilir araştıralım

Sponsorlu Bağlantılar


Demiryolu rayları döşenirken raylar arasında boşluklar bırakılmasının nedeni ne olabilir araştıralım

  • Kaza risklerinin en aza indirilmesi için.
  • Ayrıca özellikle sıcak havalarda tren rayları ısı nedeniyle genleşir ve bu boşluklar uzar. Böyle olmazsa raylar kırılır ya da bozulur.Bir çok kaza olabilir. Bunu engellemek için araya boşluklar bırakılır.

Faydalı Bilgi: Deyimler içerdikleri anlamlarla bizlere hayat hakkında önemli tecrübeler kazandırırlar. Deyimler bu yönleriyle bir dilin en zengin kaynaklarındandır. Bundan ötürü geçmiş bugün ve gelecekte kullanılan dildeki önemleri hep sabit kalacaktır. Deyimler hayat hakkında tecrübe vermelerinin yanında az sözle çok şey anlatmaları, lafı gediğine oturtmak için kullanışlı olmaları ve de ahenkli bir yapıya sahip olmaları dolayısıyla insanların hemen her gün kullandıkları kültürel birikimlerdir. Deyimleri kullanırken anlamlarını iyi bilmek gerekir. Çünkü her deyim her yerde kullanılmaz. “Deyimlerin anlamları”nı bilmek bizlere dile hâkim olmayı kazandırır. Bundan ötürü bizler “deyimlerin anlamları”nı sizlere ulaştırmak için bu çalışmayı yaptık. Umarım işinize yarar. Keyifli okumalar dileriz sizlere.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorumlar

  1. şekker ggibi elleriniz e sağlıkkkkkkkkkkkk

  2. Güzel güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir