Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
Evvel Video
Eğitim

DGS Ne Zaman Yapılacak

Evvel YouTube

Dikey Geçiş Sınavı için Sınav Giriş Belgeleri erişime açıldı ve öğrenciler sınava girecekleri yerleri öğrendi. Peki Dikey Geçiş Sınav (DGS) ne zaman yapılacak ?

DGS Ne Zaman Yapılacak

Dikey Geçiş Sınavı, ön lisans mezunlarının girebildiği bir sınav. Ön lisans mezunu olan bir öğrenci eğer okuduğu bölümün lisans bölümüne geçmek istiyorsa yada o bölümle ilgili ilişkisi olan diğer lisans bölümlerine geçmek istiyorsa, Dikey Geçiş Sınavına girip lisans mezunu olabilir.

Her yıl 300 binden fazla ön lisans mezunu öğrencinin girdiği Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos 2020 günü saat 10:15′ te yapılacak. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da saat 10:00′ dan sonra sınav salonlarına giriş yasaklanacak. Bu yüzden öğrencilerin sınav saatinden önce sınava girecekleri okullara erken gitmeleri büyük önem taşıyor.

YKS’ de Olduğu Gibi Bu Sınavda da Önlemler Alınmış Olacak

Azalmayan vaka sayılarına karşın, yine binlerce öğrencinin gireceği önemli bir sınav bu. Binlerce öğrenci ve veli 9 Ağustos 2020 sabahı yollara dökülecek. Bu kapsamda bütün önemlerin alındığının ve okulların titizlikle dezenfektanlarla temizlendiğini söyleyebiliriz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0