Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız Kitap Özeti Doğan Karaağaç

Edebiyat severler Doğan Karaağaç tarafından yazılan Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Doğan Karaağaç Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız Kitap Özeti

Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız” 2024 yılında Yeni Alan Yayınlarından çıkan 80 sayfalık bir kitap. “Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Doğan Karaağaç tarafından kaleme alınmış. “Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız Özeti”ne birlikte bakalım.

Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız Arka Kapak Yazısı

Gezegenimiz her tür canlının ortak evidir. Her canlının kendi doğal yaşam süreçleri içinde yaşaması en doğru olandır. Türümüz olan insan diğer tüm canlı türler içinde bilişsel devrimler ve aşamalar yapabilmiş tek tür olarak gittikçe farklılaşmakta ve en güçlü ve yetenekli tür olarak gittikçe ayrışmaktadır.
Ne var ki bilinçlendikçe güçlenen insan gezegeni her tür canlının evi ve doğal yaşama alanı ve hakkı olarak göreceği yerde sadece kendisinin evi ve yaşama alanı gibi ele almakta ve sadece kendi çıkarına göre gezegene müdahale etmektedir. Sularını, deniz ve nehirlerini, orman ve dağlarını, atmosferini, kısaca gezegenin her şeyini sadece bencil çıkarları doğrultusunda hoyratça kullanırken yüz binlerce hayvan türlerini düşünmemektedir.
Eylemleri ve söylemleri ile kocaman gezegeni hayvanlar alemine dar eden, onları her yerden sürerek ve yaşam alanlarını gün gün daraltarak bitiren, atmosferin   bileşimini eylemleri ile bozarak iklim krizine, ısınmaya ve kirlenmeye yol açan insan türü hayvanların yaşama imkanlarını oldukça sınırlamış bulunuyor.

Doğan Karaağaç tarafından kaleme alınan Dilsiz Dünya – Can Dostlarımız tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!