Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Atatürk’ün başkalarının inançlarına saygı ile ilgili bir sözünü bularak defterinize yazınız

Fiziksel yasalar nelerdir? Örnek vererek açıklayınız.

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 8. Sınıf Özgün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kitabı / Evrende her şeyin ölçülü ve dengeli olduğunu bir örnekle açıklayınız
8-sinif-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ders-kitabi-cevaplari

Evrende her şeyin ölçülü ve dengeli olduğunu bir örnekle açıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar


Evrende her şeyin ölçülü ve dengeli olduğunu bir örnekle açıklayınız.

Doğru cevap:

Güneş sistemine baktığımızda gezegenlerin güneşin çevresinde sanki bir rayın üstünde gibi sabit bir şekilde akıp gitmesidir. Ya da insanların yaşayabilmesi için ihtiyacı olan oksijeni ağaçların üretmesi ve insanlardan çıkan karbonmonoksiti oksijene çevirmesi.

Ekstra bilgi:

Biraz düşünelim, Hz. İbrahim’in (a.s.) çocukken Allah’ı (c.c.) buluş hikâyesini hatır­layalım. Acaba bizler, Hz. İbrahim’in (a.s.) yerinde olsaydık çevremizdeki insanlar bize doğruyu anlatmasalar, yanlışlar içinde olsalardı biz de Allah (c.c.) inancına ulaşabilir miydik? Aslında kendimize, çevremize baktığımızda bu o kadar da zor olmasa gerek. Defterimize bizden habersiz yazılmış bir yazı gördüğümüzde ilk sorumuz, “Bunu kim yazdı?” olur. “Kendi kendine yazılmıştır.” cevabı hangimize doğru gelir? Ya da bir gün okuldan döndüğümüzde odamızın çok güzel bir şekilde temizlendiğini görüp annemize teşekkür etmek isterken “Ben yapmadım yavrum, kendi kendine temizlendi.” cevabını alsak “Annem şaka yapıyor.” diye düşünürüz hepimiz de.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir