Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Gönülden Dile Şiirler Kitap Özeti Yusuf Zeki Kılışçı

Edebiyat severler Yusuf Zeki Kılışçı tarafından yazılan Gönülden Dile Şiirler kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Yusuf Zeki Kılışçı Gönülden Dile Şiirler Kitap Özeti

Gönülden Dile Şiirler” 2023 yılında Kapı Yayınlarından çıkan 256 sayfalık bir kitap. “Gönülden Dile Şiirler” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Yusuf Zeki Kılışçı tarafından kaleme alınmış. “Gönülden Dile Şiirler Özeti”ne birlikte bakalım.

Gönülden Dile Şiirler Arka Kapak Yazısı

Şiir insanlığın evrensel sesidir. Kalpten geçen güzellikleri topluma sunar. Ruhun derinliklerinden gelen çoşkuyu gönülden dile aktarır.

Yusuf Zeki Kılışçı’nın, Gönülden Dile Şiirler adlı eseri sevginin evrensel değerlerini ön plâna çıkarmaktadır. Şiirlerde sezgisel ve simgesel natüralist yaklaşımlar görülmektedir. Mısralarında sade bir dil kullanmayı tercih eden Kılışçı, serbest şiirle kelimelerin ahenk değerlerini önplâna çıkarmıştır.

Tema tercihi olarak aşk, sevgi, doğa ve insan gibikonuları şiirlerinde işleyen şair duygu yoğunluğunu anlatım ve aktarım değerleriyle dünden bu güne taşımıştır.

Kitap 45 şiirden oluşmuştur. Şair, kitabın son şiirlerini üç kızına ve yıllardır ömrünü paylaştığı eşine armağan etmiştir. Bu güzîde kitabın güzel yüreklere ulaşmasını temenni ediyorum.

Ahmet BULUT

Yusuf Zeki Kılışçı tarafından kaleme alınan Gönülden Dile Şiirler tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!