Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
5. Sınıf Din Kültürü Anka Kuşu Yayınevi

Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz.

“Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz.

Soru: Hz. İbrahim’in (a.s.) tevhit mücadelesi hakkında bilgi veriniz.

  • Cevap: Hazreti İbrahim Aleyhisselam kur’an-ı Kerim’de açık bir şekilde ifade edildiği gibi tek tanrıya inanmış ve hiçbir zaman Allah’a şirk koşmamıştır. Yüce Allah Celle celaluhu Hz İbrahim aleyhisselam’a elçilik görevi vermiş kendisine Hidayet dürüstlük ve bilgi gücü vermiş olduğu bir peygamber olarak kabul edilmektedir. Hz İbrahim Aleyhisselam kur’an-ı Kerim’de yer alan ifadelere göre doğru sözlü dosdoğru bir peygamber olarak katı kalpli olmayan yumuşak huylu içli ve kendisinin Allah yoluna adayan bir insan Allah’ım vermiş olduğun nimetlere şükreder misafirperver sözünün fedakar bir insan olarak görevini tam olarak yaptığını ifade edebiliriz.

5. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 32 Cevapları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
5
clap
3
happy
1
angry
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!