Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / İnsanlarla İlişkilerimizde Düşüncelerimizin Etkisi Nedir
Ödev Soruları

İnsanlarla İlişkilerimizde Düşüncelerimizin Etkisi Nedir

Sponsorlu Bağlantılar


İnsanlarla İlişkilerimizde Düşüncelerimizin Etkisi Nedir

İletişim; duygularımızın düşüncelerimizin akla gelebilecek her türlü yolla karşı tarafa aktarılmasıdır. İnsanlar sürekli ve bir şekilde iletişim halindedir. İletişim sosyal varlık olan insan için kaçınılmaz ve olmazsa olmaz unsurlardan biridir.

İnsanlarda ilişkilerimizde düşüncelerimizin etkisi çok önemlidir. Eğer olumlu şeyler düşünürsek karşımızdaki insanla iletişimimiz olumlu yönde olacaktır. Ama bunun tam tersi yani karşımızdaki insan hakkında olumsuz şeyler düşünürsek iletişimimiz de bundan etkilenecek ve o insanla bu sebepten dolayı sağlıklı bir iletişim kuramamış olacağız.

Faydalı Bilgi: Kitap okuma bizlere birçok yarar sağlar. Hiç gitmediğimiz ülkeleri tanıtır, hiç bilmediğimiz hayal dünyalarına seyahat etmemizi kolaylaştırır. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kitap okuma herkesin hayatında yer alan bir etkinliktir. “Kitap okumanın faydaları”ndan biri de kişisel gelişime yaptığı katkıdır. İnsanlar kitaplar sayesinde hayallerine kavuşur, kitaplar sayesinde duygularının karşılığını bulurlar. Hatta hayat karşısındaki sorgulamalarını bile yine kitap sayesinde yaparlar. Bundan ötürü herkes kitap okuma sevdalısı olmalıdır. Kitap okumayan nesillerin yaşadığı bir ülkenin yıkılmaya ve geri kalmaya mahkûm olacağını hepimiz tarihteki örneklerinden dolayı bilmekteyiz. Bundan ötürü “kitap okumanın faydaları” başlığı altında yer alan yazılarda da belirttiğimiz gibi herkesi bu alana yönlendirmeliyiz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir