Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk Kitap Özeti Avner Gil’adi

Edebiyat severler Avner Gil’adi tarafından yazılan İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Avner Gil’adi İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk Kitap Özeti

İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk” 2024 yılında alBaraka Yayınlarından çıkan 221 sayfalık bir kitap. “İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Avner Gil’adi tarafından kaleme alınmış. “İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk Özeti”ne birlikte bakalım.

İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk Arka Kapak Yazısı

Bu kitapta yer alan çalışmalar, konuya dair karşılaştırmalı bir yaklaşımla zenginleştirilen tarihi-filolojik metodolojiye dayanmaktadır. Bu da Orta Çağ’a ait Arapça metinler incelenirken toplumsal tarihçilerin, özellikle de İslam medeniyetinin alanının dışındaki toplumlardaki aile ve çocukluk tarihçileri ile Orta Doğu toplumları üzerine çalışan antropologların bulgularının göz önünde bulundurulduğu anlamına gelmektedir.
İslam’da çocukluk tarihinin hâlâ emekleme çağında olması ve bu araştırmanın, alandaki neredeyse ilk adımları atması, kitabı iddialı kılan önemli unsurlardan biridir. Elinizdeki derlemenin, İslam medeniyeti tarihinin anlaşılmasında  da vazgeçilmez nitelikte olan bu ilgi çekici konunun daha sistematik ve kapsamlı şekilde incelenmesi için bir başlangıç noktası olacağını umuyoruz.

Avner Gil’adi tarafından kaleme alınan İslam’da Çocukluğun Tarihi – Orta Çağ İslam Toplumunda Çocuk ve Çocukluk tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!