Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kısa ve Öz Yazı
Ödev Soruları

İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kısa ve Öz Yazı

Sponsorlu Bağlantılar


İstiklal Marşının Kabulü İle İlgili Kısa ve Öz Yazı

İstiklal Marşı Türk ordusunun ve Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu büyük zafer sonrasında yazılmıştır. Savaşı kazandıktan sonra bu milletin bir marşının Türk devletinin bir marşının olması için TBMM tarafından ödüllü bir yarılma düzenlenmiştir. Mehmet Akif Ersoy ödüllü bir yarışma olduğu için önce katılmamıştır fakat ödülü almamak şartıyla yarışmaya katılmış ve yazdığı muhteşem şiir İstiklal Marşı olarak TBMM tarafından 12 Mart 1921 yılında kabul edilmiştir.

Faydalı Bilgi: Hepimizin hayatı her gün verdiğimiz sınavlarla geçmektedir. Gelecek adına her gün yeni sınavlarla karşılaşmaktayız. Öğrenciler her yıl değişen sistemlerde yüzlerce sınava girmekteler. Piyasada birçok sınav dokümanı bulunsa da en derli toplu “sınav soruları” için kaynak bulmakta yine de zorlanmaktalar. Bizler uzun çalışmalar sonucu neredeyse her konudaki ve her branştaki her kademeye ait “sınav sorularını” sizler için derledik hazırladık. Sizlerin gireceği sınavlarda bu “sınav soruları” umarım işinizi kolaylaştıracaktır. Yapmanız gereken sitemizi ziyaret ederek “sınav soruları” bölümünü tıklamak olacaktır. Bu sınav soruları sayesinde belki de en zorlandığınız sınavlardan bile çok başarılı şekilde çıkacaksınız. Hayatın da bir sınav olduğunu unutmamanız ve gireceğiniz her sınavdan başarı ile çıkmanız dileğiyle.

142
like
52
love
16
haha
12
wow
15
sad
86
angry


Sponsorlu Bağlantılar

19 Yorumlar

 1. Yusuf Yıldırım

  çok güzel ama TBMM tarafından ödüllü bir yarılma düzenlenmiştir. yarışma olması gerekiyor düzeltirseniz sevinirim 🙂

 2. Çooooooook Güüüüüüüüüzeeeeeeeelllllllll

  Haaariiiiikaaaa

 3. burası kısa olduğu için süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 4. bence süper ötesi

 5. bence hem kısa hem de anlamlı

 6. Yarılma Düzenlenmiştir. HAHA.

 7. Güzel arkadaşlar sıkıntı yok

  • EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEFEEEEEEEEEEEEEEEEE BURADAKI F HARFINI BULUN

 8. Arkadaşlar çok güzel

 9. Çok kısa.Bunda fazla detaylı bilgi yok.

 10. ÇOOOOOOOK GÜÜÜÜÜÜÜÜÜZEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir