Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

Okuduğunuz hangi kitapları arkadaşlarınıza tavsiye edersiniz?

Atatürk’ün başarısının kaynağı nedir?

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları / Kelimelerin anlamlarını tahmin edip tahminlerinizin doğruluğunu sözlükten kontrol ediniz. Kelimelerle birer cümle kurunuz. Kelimeleri sözlük defterinize ekleyiniz.

Kelimelerin anlamlarını tahmin edip tahminlerinizin doğruluğunu sözlükten kontrol ediniz. Kelimelerle birer cümle kurunuz. Kelimeleri sözlük defterinize ekleyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Kelimelerin anlamlarını tahmin edip tahminlerinizin doğruluğunu sözlükten kontrol ediniz. Kelimelerle birer cümle kurunuz. Kelimeleri sözlük defterinize ekleyiniz.

4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu sene hazırlanan-basılan önemli kitaplardan bir tanesi 4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı oldu. Kitabı incelediğimizde ise öğrencilerimizin düzeyine uygun olarak hazırlandığını görüyoruz. 4. Sınıf öğrencileri bu kitaptaki soruları büyük bir keyifle çözeceklerdir.

Bu yayınımızda ise inceleyeceğimiz ders:  “4. Sınıf Meb Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları” olacak. Evvel Cevap olarak kitaptaki soruları tek tek ve ayrıntılı bir şekilde ele almaya çalışacağız. Şimdi sorumuzu cevaplayalım.

Soru: Kelimelerin anlamlarını tahmin edip tahminlerinizin doğruluğunu sözlükten kontrol ediniz. Kelimelerle birer cümle kurunuz. Kelimeleri sözlük defterinize ekleyiniz.

 • Cevap:Uygarlık
  Tahminim: Medeni olma.
  Anlamı: Uygar olma durumu, medeniyet, medenilik.
  Cümle: Ülkemizi, uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmalıyız.

  Sosyoloji
  Tahminim: Toplumla ilgili.
  Anlamı: İnsan topluluklarının kökenlerini, yapı ve görev bakımından gelişmelerini, özelliklerini ve sorunlarını inceleyen bilim.
  Cümle: Toplumsal sorunlarla sosyoloji ilgilenir.

  Müze
  Tahminim: Eski eşyaların bulunduğu bina.
  Anlamı:
  Cümle: Hafta sonu müzeye gideceğiz.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir