Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Konserve sanayisi en çok hangi ilimizde yapılmaktadır
Ödev Soruları

Konserve sanayisi en çok hangi ilimizde yapılmaktadır

Sponsorlu Bağlantılar

Konserve sanayisi en çok hangi ilimizde yapılmaktadır

Konserve sanayisi ham maddenin en çok olduğu en bol bulunduğu yerde gelişir. Sanayi yatırımları da bu ham madde çoğunluğuna göre kurulur.

Türkiye’de konserve sanayisi en çok gelişen ilimiz Çanakkale’dir. Özellikle balık konservesi en çok bu ilimizde yapılmaktadır.

Bunun yanında sebze ve meyve konservesi olarak en çok sanayisi gelişmiş ilimiz de yine ham madde sayesinde İstanbul Balıkesir Bursa gibi  illerimizdir.

Not: Ülkemizin son yıllarda geçirmiş olduğu zor günleri düşündüğümüzde her vatandaşın üstüne düşen vatanseverliği sonuna kadar göstermesi gerektiğini düşünmekteyiz. “15 Temmuz”da hain emelleri olan oluşumların örgütlerin kötü emellerine kahramanca karşı koyanlar hiçbir zaman unutulmayacaktır. “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” her zaman halkın kalbinde ve hatırasında yer alacaklardır. Mektup, şiir, deneme, tiyatro, hikâye gibi bir çok edebi türde “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili ürünler ortaya koymaya çalışacağız. Bizler evvel cevap ailesi olarak kendimize bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Sizlerden gelecek “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” ile ilgili her türlü dokümanı yayınlayacağımızı bilmenizi isteriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir