Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
Kitap Özetleri

Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin Kitap Özeti Cem Sancar

Edebiyat severler Cem Sancar tarafından yazılan Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Cem Sancar Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin Kitap Özeti

Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin” 2024 yılında TK Yayınlarından çıkan 271 sayfalık bir kitap. “Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin” kitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Cem Sancar tarafından kaleme alınmış. “Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin Özeti”ne birlikte bakalım.

Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin Arka Kapak Yazısı

İşte böyle bir roman NasReddin. İçimizden birinin, modern zamanların ruhani ve toplumsal yaralarıyla mâlûl, yolunu kaybetmiş, kaybolmuş bir insanın kendini tanıma ve bulma yolculuğu. Bu yolculukta Nasreddin Hoca, bilgeliğin ve irfanının temsilcisi olarak tıpkı bir kimyager/simyacı gibi kahramanımızın olgunlaşma yolundaki büyük arayışında yol arkadaşı oluyor, onun ölüp tekrar dirilmesine şahitlik ediyor.

Bu kitabın içinde İstanbul’un sosyolojik dönüşümü de var, tasavvuf bilgeleri de var, felsefe de var, yüksek dozda psikoloji ilmi de var, mizahın en karası da…

Yeni bir tabirle söyleyecek olursak bir  nevi ‘İlim-Kurgu’ romanı! Büyülü bir gerçekçilik.

Şehrin tehlikeli çatlaklarına sıkışmış bir mizahçının dibe vura vura kendi ruhunu kurtarma macerası…

Ezcümle; NasReddin okuyucuyu, şehrin ve insan kalmaya çalışmanın jiletli mengenesinden kurtarıp, ferahfeza bir âleme çıkarıyor…

Cem Sancar tarafından kaleme alınan Nasreddin – Bana Damdan Düşeni Getirin tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!