Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Ömer Seyfettin Yalnız Efe Kitabından Çıkarılan Sonuç
Ödev Soruları

Ömer Seyfettin Yalnız Efe Kitabından Çıkarılan Sonuç

Sponsorlu Bağlantılar


Ömer Seyfettin Yalnız Efe Kitabından Çıkarılan Sonuç

Türk edebiyatının en önemli öykü yazarlarından biri lan Ömer Seyfettin’in en çok sevilen hikayelerinden birisi de Yalnız Efe’dir. Haksızlığa uğramış olan Kezban’ın kendisi ve halkı için haksızlığa boyun eğmemesi haksızlığa sonuna kadar direnmesi ve uğradığı haksızlığa baş kaldırması anlatılmıştır.

“Yalnız Efe” hikayesinden çıkarılan sonuç ise;

Biz ne zaman ve hangi koşullarda olursa olsun haksızlığa uğrasak da hakkımızı aramaktan asla vazgeçmemeliyiz. Eğer haklıysak hakkımızı sonuna kadar aramalıyız.

Faydalı Bilgi: Televizyon hemen her gün evimize misafir olan aileden biri gibidir. Televizyon olmadan bir hayat düşünmek pek mümkün gibi durmuyor. Televizyon sayesinde belgeselleri, filmleri, dizileri, haberleri izleriz. Ancak gününün çoğunu ekran başında geçirmekte olan insanlar var. Bunlar ne yazık ki televizyon bağımlısı olmuş durumdalar. Televizyonda o kadar çok vakit geçiriyorlar ki başka hiçbir şeye vakitleri kalmıyor. Her şeyin bağımlılığının kötü olması gibi “televizyon bağımlılığı”nın da zararları çoktur. Göz bozulması bel ağrısı gibi fiziksel sorunlarının yanın da sohbetin muhabbetin de yok olmasına neden olabilmektedir. Bunu önlemenin en önemli yolu gün içinde belli bir süre televizyon izlemek olacaktır. Bunun dışında bizi bekleyen son “televizyon bağımlılığı” olacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir