Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Sorularınız / Teknolojik ürünlerin doğru kullanılıp kullanılmadığı hakkında neler düşünüyorsunuz anlatınız
Ödev Soruları

Teknolojik ürünlerin doğru kullanılıp kullanılmadığı hakkında neler düşünüyorsunuz anlatınız

Sponsorlu Bağlantılar


Teknolojik ürünlerin doğru kullanılıp kullanılmadığı hakkında neler düşünüyorsunuz anlatınız

  • Bazıları doğru kullanılmakta bazıları ise doğru kullanılamamaktadır.
  • Mesela ütü çamaşır makinesi doğru kullanılmaktadır.
  • Telefon, bilgisayar ise bazı insanlar tarafından sadece oyun oynama aracı gibi ya da vakit geçirmek için kulllanılıyor.
  • Oysa bilgisayarlar bilgi hazineleridir. Telefon ise günlük hayatımızın önemli bölümünü meşgul eder. Eğer sabah akşam telefonla meşgul olunursa günlük hayatın gerçeklerinden uzaklaşmaya neden olabilir. Bayramda büyüklerin bayramını kutlamaya giden ama sadece telefonla oynayan gençler gibi oluruz.

Faydalı Bilgi: Deyimler insana kullandığı dili en kıvrak şekilde kullanma imkânı sunar. Deyimler sayesinde bizler geçmiş zamanda toplumun yaşadıkları tecrübeleri bilme şansı buluruz. Bu deyimlerin nasıl ortaya çıktığı kimler tarafından oluşturulduğu kısaca “deyimlerin hikâyeleri” bizler için hala tam bilinen bir şey değil. Eldeki kaynaklar ölçüsünde “deyimlerin hikâyeleri” için söylenen ve geçmişte kaleme alınan kaynaklardan faydalanarak bir çalışma hazırladık. Bu çalışmada “deyimlerin hikâyeleri”, o deyimin kullanım alanı, insanların o deyime yükledikleri anlam yer alacaktır. Yüzlerce deyim arasında sizler derleyeceğimiz bu hikâyeler umarım sizlere hem günlük hayatta hem de diğer alanlarda yardımcı olacaktır. Sizler de bildiğiniz, derlediğiniz “deyimlerin hikâyeleri”ni bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir