Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

Güneş Doğunca Bütün karanlıklar Ortadan Kalkar İle İlgili Kompozisyon Deneme

Öğrenci Kelimesi Bize Neleri Çağrıştırıyor Hakkında Bir Kompozisyon

Ana Sayfa / Kompoziyon / Üretimin Durması Hayatımızı Nasıl Etkilerdi

Üretimin Durması Hayatımızı Nasıl EtkilerdiÜretimin Durması Hayatımızı Nasıl Etkilerdi

Bir gün fabrikalar dursa ne elektrik üretilse, ne ekmek yapılsa düşünsenize ne olur insanların hali. İnsanlar kışın ortasında üşürken ekmeksiz kalmanın, çocukların hiç bir ihtiyaçlarının olmadığı, evlerin yapılmamasından dolayı sokakta tir tir titrediğini düşünmek bile korkunç.

Üretim hayatımızın bir parçası. Üretim olmadan bu hayat devam edemez. Üretmek için çalışmak, daha çok çalışmak gerekir. Çünkü emek olmadan yemek olmaz. Eğer olur diyen varsa tembellikten başka şey düşünmüyor demektir. Hayatımız üretim olmadan büyük bir ihtimalle felce uğrardı. İnsanların hayatı durma noktasına geldiği için kaoslar, savaşlar ve büyük acılar yaşardı. Komşu komşunun yemeğine göz koyardı. Kimse kimseyle bir şeylerini paylaşmaz herkes bencil aç gözlü olurdu.

Kim böyle bir dünyada yaşamak ister ki? Siz ister misiniz? Bence istemezsiniz,istemeyin de. O yüzden durmadan, yılmadan çalışmalı hep üretmeli gelecek nesillerin de hayatını garanti altına almalıyız.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Tek Yorum

  1. Barbaros Onur Ulaş

    İnsanları yanlış yönlendiriyor, onları kapitalizme köle olmaya zorluyorsunuz. Tam bir kapitalist gibi yazmışsınız. Üretim olmadan da yaşanılacağını gün gelecek bütün insanlar anlayacak. Ayrıca tembelliğin kötü bir şey olduğunu da belirtmişsiniz. İnsanlara; “Çok çalışın, bir gün elbet zengin olacaksınız” diyerek hayal satıyorsunuz. Mesele zenginleşmek, geliştiğini zannetmek değil. Mesele; doğayı talan etmemektir. Ne yazık ki ihtiyaç dışı üretim yaparak doğayı talan ediyoruz, ormanları yakıp yıkarak imara açıyoruz. Bunların hepsi kapitalizmin getirdiği aç gözlülük ve insanın içindeki bitmek tükenmek bilmeyen kibrinden meydana geliyor.

    NOT: Tembellik Hakkı’nı okumanızı öneriyorum.

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!