Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 72 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Emel SEYMEN, Gencer GAZİOĞLU, Sultan YILDIRIM, Yılmaz MERAL tarafından 288 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Adem KURBAN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Oryantiring (yönbul), her türlü arazide harita ve pusula yardımı ile katilımcıların denetim noktalarını bulmaya çalıştiğı bir doğa sporudur. Yukarıda Zeynep ve Melike’nin bir arazide oryantiring yaparken kullandıkları harita verilmiştir. Zeynep A noktasını V1 = 120 m/dk. hız ile geçiyor. Bir dakika sonra aynı noktayı Melike V2 = 100 m/dk. hız ve 37° lik bir sapma ile geçiyor. Buna göre Melike’nin A noktasını geçtiği andan 4 dakika sonra iki sporcu arasında oluşacak mesafenin kaç metre olacağını bulunuz. (cos37°= 0,8 alınız.)

İdeal tansiyonun (kan basıncı) üst değeri 120 mmHg (milimetre cıva), alt değeri 80 mmHg olarak kabul edilir. Bu değerler f(t) = 100 + 20-sin2nt biçiminde hesaplanır. t, geçen süre (sn.) olmak üzere a) t = 0, t = 0,25, t = 0,5, t = 0,75 ve t = 1 için tansiyon değerlerini bularak t e [0, 1] nda tansiyon grafiğini oluşturunuz. b) Oluşturduğunuz grafiği yorumlayarak hangi t değerleri için tansiyonun maksimum ve minimum olduğunu bulunuz.

Somali’nin başkenti Mogadişu ve oraya yakın bir şehir olan Baydabo’da tedaviye muhtaç çocuklar için hastanelerde gönüllü olarak görev yapacak bir doktor, bu ülkeye ilk kez gidecektir. Görev yapacağı şehirlerin sıcaklık değerlerini merak eden doktor, araştirması sonucunda bu değerleri gösteren yukarıdaki grafiğe ulaşıyor ve sıcaklık değerlerinin tekrarlayan bir davranış sergilediğini fark ediyor.

Mogadişu şehrinin sıcaklığı y = 28 + (1,8 )-sin (f .(t – 1)) Baydabo şehrinin sıcaklığı y = 28 + (2,4).sin (n .t) ile ifade edildiğine göre
a) İki şehrin 15. aydaki sıcaklık farkını bulunuz. b) İki şehrin en yüksek sıcaklığa hangi aylarda ulaştiğını bulunuz. (•/3 = 1,7 alınız.)

11. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir